فروش باغ و ویلا در شهریار- ملارد و حومه با سایت مشاورین املاک خزر در زمینه های باغ،ویلا،سوله،گلخانه ، باغچه در منطقه های شهریارو ملارد و حومه با ما همراه باشید
bagh-05

bagh-05

پیشنهادی برای افزایش سقف ضمانت بانک ها

حسن محتشم با اشاره به دو اشکال واردشده به این طرح فروش اقساطی مسکن خاطرنشان کرد:

یک اشکال عمده این طرح کارمزد 5 درصدی است که بانک دریافت می‌کند و دیگری هم سقف 150 میلیون تومان تضمین‌شده توسط بانک مسکن است. وی در گفت وگو با بولتن نیوز افزود: بانک مسکن بدون دلیل برای این طرح سقفی در نظر گرفته است و علت آن هم این است که خریدار واحد مسکونی باید طی چهار سال اقساط خود را پرداخت کند و در واقع قرار نیست که بانک طی این چهار سال تمام اقساط عقب‌افتاده را بپردازد تا به 150 میلیون تومان برسد.

محتشم با بیان اینکه این طرح به ویژه در کلانشهرها یا مثلاً درتهران سبب می‌شود که واحدهای فروش‌نرفته روی دست انبوه‌سازان بماند، تصریح کرد: محدودیت در مورد سقف تضمین بانک‌ها، باعث شده که واحدهای عرضه شده بدون داوطلب بماند به دلیل اینکه خریداران پول کافی ندارند پس این طرح مورد استفاده قرار نمی‌گیرد.

رییس انجمن انبوه سازان تهران با تاکید بر اینکه اگر این طرح اجرایی هم شود برای واحدهای کوچک و ارزان‌قیمت کاربرد دارد، عنوان کرد: حتی برای واحدهای متراژ متوسط هم کارایی ندارد؛ مثلاً از آنجا که متوسط قیمت هر مترمربع آپارتمان در تهران پنج میلیون تومان است، قیمت کل این ملک معادل 500 میلیون تومان می‌شود و بانک تنها تا 150 میلیون تومان با حداقل اقساط سه میلیون تومان در ماه را تضمین می‌کند، بنابراین این طرح خیلی جذابیت ندارد.

او اضافه کرد: بنابراین کسی که آپارتمانی 400 یا 500 میلیون‌تومانی را خریداری می‌کند، اگر فرض کنیم که درآمد ماهانه‌اش چهار میلیون تومان هم باشد، نمی‌تواند ماهانه سه میلیون تومان اقساط پرداخت کند، از طرفی هم انبوه‌سازان نمی‌توانند دوره بازپرداخت اقساط را طولانی‌تر کنند، زیرا اگر بخواهند املاک خود را 10 یا 12 ساله به مشتری بدهند از گردونه تولید خارج خواهند شد.

به گفته وی برای جذابیت بهتر این طرح بهتر است سقف ضمانت بانک‌ها افزایش پیدا کند تا دهک‌های متوسط رو به بالای جامعه بتوانند از این طرح استفاده کنند.

 

باغ هزار متری .... bagh-4 .... باغ دو هزار متری